XTB właśnie przekręciło INT'a. To jest rozmiar 4-bajtowego INTEGERA - to typ danych, którym zapisywane są transakcje na platformie @xtb. Dziś został przekroczony dodatni maksymalny numer transakcji i mamy ujemne wartości. Dlatego nie da się w tej chwili zamknąć pozycji.
@xtb Jeśli Twój nr transakcji, której nie możesz zamknąć to liczba łudząco przypominająca tę pierwszą ujemną - to właśnie jest powód problemów. @niebezpiecznik @Sekurak @InfZakladowy @DnaRynkow
@xtb @niebezpiecznik @Sekurak @InfZakladowy @DnaRynkow Została ogłoszona przerwa na naprawę 22:00-23:00. Handel będzie niemożliwy (jakby teraz był xD)
@kwit_flip @xtb grubo, szybko tego nie naprawia...
@Dominik_eth @xtb Pytanie po jaką cholerę oni tam mieli zwykłego int'a a nie tzw. unsigned (bez znaku). A ważniejsze pytanie czemu taki dosyć prosty edge case nie był testowany...
@kwit_flip @xtb Jeżeli można nadal otworzyć transakcje to problem leży gdzie indziej.
@mat_szafraniec @xtb Właśnie w tym leży problem. Przy tworzeniu wesoło tworzy się transakcja z ujemnym id. Przy zamknięciu system się wywala, bo sprawdza że transakcja ma dziwne ujemne id. Ale wiadomo to tylko nasza obserwacja. Liczymy, że XTB oficjalnie wyjaśni.
@kwit_flip @xtb Skąd to wiadomo?
@m_szarlinski @xtb Domysły na bazie obserwowanych id transakcji. :)
@kwit_flip @xtb Chyba @xtb to nie XTB 😁
@MichalKlekowski @xtb Racja 😅 Ale może to i dobrze, przynajmniej pozwu nie będzie xD
@kwit_flip @xtb W sumie skąd to wiadomo? Żeby nie było - wierzę, że to nie jest wkręt, ale to brzmi tak nierealnie, że aż szukam potwierdzenia :)
@SceNtriC_ @xtb My też nie wiemy na 100%. Ale prosta dedukcja - zaczęły się na platformie pojawiać id transakcji ujemne, a wcześniej dodatnie były bliskie tych maksymalnych wartości.
@kwit_flip @xtb Było używać unsigned
@HerbuWczele @xtb Też się teraz pewnie zastanawiają nad tym xD
@kwit_flip @xtb Skąd info, że to jest przyczyną problemów?
@prawo_parkietu @xtb Tylko domysły. Fajnie jakby XTB opublikował potem jakieś lessons learned.


